Tam, kad praeitų stresas bei atsistatytų vandens kiekis organizme, kiekvienam prireikė dviejų valandų ir dviejų litrų vandens. Tada grįžo į vietą protas, po truputį nusistovėjo normalus širdies ritmas, o akyse šmėžavo ta pati Laura Ingalls ir jos istorija apie gaisro gęsinimą prerijoje... Nes jei ne ji, ir toliau, matyt, desperatiškai būtume bandę semti vandenį, pilti, kovoti su vėjo malūnais...
Moralas.
Pirma: „Štai kokį didį dalyką padega maža ugnis“ (Jok 3:5) – mintis, besisukusi Dariaus galvoje.
Antra: Akys baisininkės, rankos – darbininkės. Nuo šiol mano gyvenimo kredo.
Trečia: kaimynai yra gerai... Ypač, jei jie – gaisrininkai.
Ketvirta: mokykitės ne iš savo, bet iš svetimų klaidų.
Penkta: skaitykite knygas. „Gyvąsias knygas“. Nes jose aprašyta kitų patirtis ir klaidos, iš kurių galite daug ko pasimokyti.
Šešta: Nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Kaimynui irgi nebereikės šienauti dalies savo sklypo; sudegė (kaip manome) didžioji dalis erkių, kurios bandė išlįsti pasišildyti prieš saulutę.
Šešta: Nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Kaimynui irgi nebereikės šienauti dalies savo sklypo; sudegė (kaip manome) didžioji dalis erkių, kurios bandė išlįsti pasišildyti prieš saulutę.
Septinta: net ir bloga patirtis yra patirtis. Ties šiuo punktu reikėtų išsiplėsti, nes tai, ką šiandien patyrėme, leido ne tik pajusti savo fizines ribas (kai po nepilnos valandos mosavimo šlapiu rankšluosčiu supranti, kad daugiau jėgų tiesiog nebėra, o troškulio nenumalšina išgertas vandens puodelis ar du), bet ir suprasti, kaip skirtingai žmonės reaguoja į stresines situacijas. Kam stresas užblokoja absoliučiai bet kokias mintis, o kam jis veikia kaip papildomas energijos šaltinis. Dabar viskas atrodo tarsi tiesiog susapnuotas sapnas. Tiesa, tik kiek nusvilę kojos – tarsi saulės įdegio pažymėtos – vis dar primena, kad tai vyko tikrovėje...
Po visko. Paskutinis mažas lopinėlis sausos žolės virsta pelenais...
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą